6
Βοήθεια στους σεισμόπληκτους του Αρκαλοχωρίου/Ροταριανοί Ομίλοι Ηράκλειο «Νίκος Καζαντζάκης», Αθήναι-Νότος, Αγία Παρασκευή, Κορωπί
Προχθές έγινε παράδοση δωρεάς από τους Ροταριανούς Ομίλους Ηράκλειο «Νίκος Καζαντζάκης», Αθήναι-Νότος, Αγία Παρασκευή, Κορωπί στους πληγέντες από τον πρόσφατο σεισμό κατοίκους του Αρκαλοχωρίου.
![](https://artpointview.gr/wp-content/uploads/2021/10/243969289_888782882064938_5790156704169856556_n.jpeg)
![](https://artpointview.gr/wp-content/uploads/2021/10/243486931_398709131629966_1316743352504322557_n.jpeg)
![](https://artpointview.gr/wp-content/uploads/2021/10/243735730_2912663102382363_3564275238901944890_n-1.jpeg)
![](https://artpointview.gr/wp-content/uploads/2021/10/243696795_246656190805315_4716646758545605818_n.jpeg)
![](https://artpointview.gr/wp-content/uploads/2021/10/243969289_888782882064938_5790156704169856556_n.jpeg)
Η παράδοση έγινε στο Εκθεσιακό Κέντρο του Αρκαλοχωρίου, όπου έχει διαμορφωθεί ειδικός χώρος για τη συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης για τους πληγέντες. Παρόντες ήταν από το Ροταριανό Όμιλο Ηράκλειο «Νίκος Καζαντζάκης» ο πρόεδρος Ρ. Μιχάλης Παπαδήμας, η Γραμματέας Ρ. Ρένα Βαρδάκη, η Κοσμήτορας Ρ. Ποπη Πατεριανάκη και τα μέλη Ρ. Μαρία Συμεωνίδου και ο Ρ. Θέμης Μακράκης. Ο Δήμαρχος Μινώα Πεδιάδας κ. Μανώλης Φραγκάκης ευχαρίστησε τους Όμιλους για τη συνεισφορά τους σε αυτή τη δύσκολη συγκυρία.